סלון

Byadmin

סלון

איך לבחור סלון לבית? מה הם הדברים שאפשר לשקול טרם הבחירה?

איך בוחרים סלון לבית?

ניתן להתחיל בהגדרת תקציב. שכן אם הולכים על סלון שעולה אלף שקלים חדשים, ואם הולכים על סלון שעולה 10,000 ₪,  אפשר שיהיה מדובר בשני סלונים שונים לחלוטין. וכמובן, הבחירה בסלון היא לא על בסיס כסף, אלא על בסיס רצון. הכסף עוקב אחר הרצון. איפה שיש רצון, יש כסף. ועל כן, לבדוק לאן הרצון מוביל.

הרצון יכול להוביל גם לגודל הסלון המתאים. שכן באם יש חלל בגודל מסוים, סביר שהרצון לסלון יהיה זה שמתאים לגודל החלל. שכן לא סביר שהרצון הפנימי יכוון לעבר פריט שאינו מתאים לחלל, אלא אם כן הרצון הפנימי רומז שהגיע הזמן לעבור דירה (קריצה).

כוונות שימוש עבור סלון לבית

כחלק מאלמנט בחירת הסלון, אפשר לשקול את אופן השימוש. באם מדובר בסלון שיכול לשמש כמקום מפגש למשפחה על בסיס יומיומי, או על סלון לפינת אירוח שלא הרבה עושים בה שימוש. שכן באם עושים שימוש מרובה בסלון זה או אחר, ובעיקר אם ישנם בעלי חיים וילדים בבית – ייתכן שהסלון אמור ויכול להיות עמיד לכתמים במידה מסוימת. הן מבחינת איכות וסוג הבד (ניתן לשטיפה וכו') והן מבחינת הצבעים. באם מדובר במקרים ובהקשרים בהם הסלון בטוח יחסית מכתמים, בלאגאן והשתוללות ילדים כמו גם בעלי חיים – הוא בהחלט יכול להיות כזה המתלכלך בקלות ועם זאת מפואר בלובנו וברגישותו לקיים.

סלון בארכיטקטורה טבעית

ישנם חללי פנים המהווים בסיס לשלל אלמנטים עיצוביים. בין אם זה עיצוב כפרי, עיצוב מודרני, וכיוצא בזה. האם הסלון יכול להשתלב בזה? מהו סגנון הסלון? כמה טוב סלון כזה או אחר משתלב בארכיטקטורה הטבעית של המרחב? באם יש אח כפרי, והכל עשוי עץ, פרקטים וכיוצא בזה – האם סלון מודרני הוא הבחירה הטובה והמתאימה? כיוון שיכול מאוד להיות שכן, וזה ישתלב נפלא. נכון הדבר גם אם מדובר על דירת פנטהאוז בקומה ה-18, עם נוף שמסתכל על הים. אפשר שסלון מודרני כמו גם כפרי ישתלב נאמנה, ועם זאת זה כבר עניין של טעם אישי כדי לראות מה בדיוק נכנס.

סלון כאלמנט בחלוקת מרחב

ישנם מרחבים שפשוט אפשר לחלק באם רוצים, ואף באופן טבעי. הגב של הספה, או עצם זה שיש ספה באזור, או אלמנטים אחרים בסלון – יכולים להשפיע על חלוקה במרחב. כך שברור שזה אזור אנרגטי עבור ישיבה, זה אזור אנרגטי עבור השתוללות, וזה אזור אנרגטי לקריאה, וכיוצא בזה. כל אחד והחלוקה האינטואיטיבית לו. באם הולכים על סלון שיש לו אפשרות לחלק את עצמו למספר חלקים כדי לפזר במרחב ולהתאים לארכיטקטורה הטבעית ולשאר הרהיטים, אפשר שזה יהיה מאוד גמיש, טבעי ומיושר עם הרצון הטבעי לעיצוב המרחב.

About the author

admin administrator